Sintine Pompası Nedir

Sintine Pompası Nedir?

Sintine pompası, sintine suyunu çıkarmak için kullanılan bir su pompasıdır . Sintine içinde yakıt bulunabileceğinden, Elektrikli sintine pompaları kıvılcımlara neden olmayacak şekilde tasarlanmıştır. Elektrikli sintine pompaları genellikle sintine belirli bir seviyeye dolduğunda pompayı açan şamandıra anahtarları ile donatılmıştır. Birincil sintine pompası başarısız olabilir, bu nedenle genellikle bir yedek pompa kullanılması önerilir. Birincil pompa normalde sintinenin en düşük noktasında bulunurken, ikincil pompa biraz daha yüksek olacaktır. Bu, ikincil pompanın yalnızca birincil pompa aşırı yüklendiğinde veya arızalandığında harekete geçmesini sağlar ve ikincil pompayı birincil pompayı tıkama eğiliminde olan sintine içindeki döküntülerden arındırır.

Otomatik Sintine Pompası

Otomatik Sintine Pompası

Otomatik sintine pompaları ile donatılmıştır su seviyelerini algılayan ve otomatik olarak dönecek yerleşik bir şamandıra anahtarı sintine pompası gerektiğinde açılır. Uyku alanlarına sahip her tekneye otomatik sintine pompasının takılması gerekir. Eğer bir balıkçı kayığınız varsa dahi otomatik sintine pompası sizin için hayati önem taşır.

Manuel Sintine Pompası

Manuel Sintine Pompası

Manuel Sintie Pompası elektronik olarak çalıştırılmaz. Diyaframı açmak ve manuel olarak kapatmak için bir kol kullanılır. Bunlar, elektrik sisteminiz kapalıyken bile çalıştıkları avantajına sahiptir.